Kategoriler
SEYAHAT SOSYAL HALLER

AQUA VEGA AKVARYUM DENEYİMİ

Mayıs ayı Ankara gezimizde, 23 Nisanda yapmayı istediğimiz Anıtkabir ziyaretiyle birlikte Aqua Vega’da listemizdeydi. Ankara’da sadece 1 hafta sonu geçireceğimiz için, küçük hanımı da çok yormayacak güzel bir rota belirledik. Cumartesi gününü akvaryuma ayırdık ve çıktık yola.
Dünyanın üçüncü, Türkiye’nin ise en büyük akvaryumu olma özelliğine sahip Nata Vega; 4.5 milyon litre su kapasitesi ve 98 metre uzunluğuyla, köpek balıklarından, Napolyon balıklarına, Koi balıklarından, Palyaço balıklarına kadar yüzlerce çeşit balıkla birlikte 12.000 deniz canlısına ev sahipliği yapıyor.
En çok ilgimi çeken, çocuklar gibi şen olmamı sağlayan; üzerimizden süzüle süzüle geçen vatozlar ve köpek balıklarıydı 🙂
Biz koca bebekler alık alık etrafa bakınırken, Ada’nın sanki her gün köpek balığı, vatoz, timsah falan görüyomuşçasına çokta oralı olmayıp kısmen bizi idare edişi de hayli enteresan oldu !
Yani, elbet her bebek farklı ama; 3,5 yaşındaki bebeğimin tavrından yola çıkarak, hevesiniz zirvede gidip, “taam annecim, birazdan gidicez, babacım bak köpek balığı aaa ne güzel” gibi oyalamacalarla çokta bişey anlamayabilirsiniz 🙂 O çok sevecek, kesin çok beğenecek falan değil aslında, yani böyle bi ihtimal de var; hiç ilgini çekmeyip, hatta beğenmeyebilir bile.. Böylelikle beklentiyi düşük tutup daha az afallayabilir anne-babacıklar 🙂

Sıra geldi; giriş ücretlerine ! Biz kişi başı 18 TL ödemiştik sanırım, 250 farklı vahşi canlının olduğu Adrenalin Dünyasına da giriş yapmak istiyorsanız sanırım 1-2 TL civarı fark ediyordu. Ama biz pitonlar vs. Ada için çok eğlenceli olmaz hatta belki korkabilir diye tercih etmedik.

Şayet fırsatınız varsa da gezi için hafta sonu değil, hafta içini seçin derim. Etraf o kadar kalabalık, fotoğraf çekmek için insanlar birbirinin üzerine çıkıyorken çok bir şey anlaşılmıyor.

Özetle; gerçekten güzeldi.. Yine gidilebilirlerden..

Ben bu telefon numarasını arayıp gerekli bilgilere ulaşmıştım ; 444 87 76
Web sitesi üzerinden de merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz www.aquavega.com.tr
Ziyaret saatleri ; Hafta içi 10:00-20:00 / Hafta sonu 11:00-21:00

Keyifli geziler !

Yazar HandeSuleymanoglu

1983 temmuz doğumlu,
hayalperest,
fotoğraf çekmeyi, kitap okumayı, resim yapmayı ve yazmayı seven,
Aralık 2013' ün karlı bir pazartesi sabahı hayatına küçük prensesi ve onunla birlikte dünyanın ele avuca sığmayan en güzel aşkı girmiş,
Bebeğiyle hayatı daha çok sevmiş,
renklenmiş, şenlenmiş ve
en büyük hayali kızıyla dünyayı gezmek olan
bir anne..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir