Kategoriler
BEBEK BAKIMI

İLK BEBEK ALIŞVERİŞİ

83
Minik prensesimizin alışverişinin neredeyse tamamını, hamileliğimin 7.ayının başlarında gerçekleştirdik ve bunu yapmadan önce ilk işimiz kapsamlı bir liste hazırlamak oldu. Liste hazırlamadan ister sanal ister normal mağazadan alışveriş yapın, işinize yaramayacak ihtiyaç fazlası bi dünya şey almış oluyorsunuz. Çünkü zaten kendinizi ne kadar frenleseniz de, bebek mağazalarının tamamı her şeyi almak isteyen ebeveynler için inanılmaz cezbedici şekilde tasarlanmış sanki 🙂
Listemizin ilk etabını, bebeğin yatacağı yeri belirledikten sonra, yatak, mobilya ve oda tekstili oluşturdu. Önce eskiden ardiye olarak kullandığımız odayı boşaltıp kızımıza oda hazırlamaya karar verdik. Sonra ilk 6 ay anne yanında yatar düşüncesiyle bu fikri erteleyip, ebeveyn yatağı yanına uygun bir bebek yatağı aramaya başladık. Bebek karyolası mı park yatak mı derken eşimin uzun araştırmaları sonucu, daha kullanışlı olduğunu sandığımız oyun parklarından aldık. Detaylar park yatak mı Karyola mı yazımızda! Park yatakla birlikte içine konulacak yatak, alez ve aklınıza gelecek tüm detaylar e-bebek mağazasından temin ettik. Kıyafetler ve diğer ihtiyaçları da e-bebekten online alışverişle kolayca hallettik. Böylece o kapsamlı alışveriş için saatlerce dolaşıp, yorulmamıza gerek kalmadan her şey oldukça özenli bi şekilde ve kısa bi süre içinde evimize ulaştı.. Özellikle hamileyken online yapılan alışverişler büyük kolaylık..
Yatak ve yatak tekstilinden sonra, tamamı pamuk bebek giysileri, ki kız bebek annesi olmama rağmen bir tane bile o abartılı ve bir o kadar da sağlıksız polyester kıyafetlerden almadım! Minnacık bebekleri palyaço gibi giydirip, sıkıp bunaltmak, özellikle ilk 4 ay pijama ve benzeri harici bir şey giydirmek çok anlamsız..
Kıyafetlerin yanında, tamamı pamuk havlular ve diğer tekstil ürünleri, banyo malzemeleri, bebek bezleri, bakım malzemeleri ( tarak,fırça,banyo süngeri,tırnak makası, hipoalerjenik saç ve vücut şampuanı, nemlendirici, bebe yağı, pişik kremi, bolca ıslak mendil vs ) listenin devamında ki diğer ihtiyaçlardı..

Şimdilik bu kadar, dilerim büyük bir heyecanla hazırlık yapan tüm anne babalara faydası olur..

Yazar HandeSuleymanoglu

1983 temmuz doğumlu,
hayalperest,
fotoğraf çekmeyi, kitap okumayı, resim yapmayı ve yazmayı seven,
Aralık 2013' ün karlı bir pazartesi sabahı hayatına küçük prensesi ve onunla birlikte dünyanın ele avuca sığmayan en güzel aşkı girmiş,
Bebeğiyle hayatı daha çok sevmiş,
renklenmiş, şenlenmiş ve
en büyük hayali kızıyla dünyayı gezmek olan
bir anne..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir