KARYOLA MI PARK YATAK MI

park yatak
Bebek karyolası mı park yatak mı derken eşimin uzun araştırmaları sonucu, daha kullanışlı olduğunu sandığımız oyun parklarından aldık. Sandığımız diyorum çünkü kalitesi nedeniyle KRAFT’ı tercih etmemize rağmen sonuç tamamen sükutu hayal oldu ! Satarken 4 yaşına, 15 kiloya kadar yatar dedikleri park yatak, bebeğimizin ayaklanmasıyla patır patır dökülmeye başladı. Yürümek, içinde koşup tepinmek hak getire 6 aylık bir bebeğin tutunarak ayağa kalkma çabaları bile olduğu yerde sallanmasına ve beraberinde devrilme ihtimalini düşündürmeye başladı. Kumaşı saçma sapan bi şekilde yırtıldı, sanırım file ve naylon kumaş çok cılız birleştirilmiş. Yüksekliği 2 kademeli olan park yatakların ilk katında 1 yaşa kadar yatar dedikleri bebeğimizi 4 aya kadar yatırabildik. Oturur durumda bile son derece sığ olan yan korumalardan düşme ihtimali nedeniyle, yatağını alt kata indirdik. Bu defa da karyolalarda ki gibi bebeğinizi alırken yada yatırırken indirip kaldırabileceğiniz bir mekanizma olmadığı için eğilip doğrulma esnasında bel ağrısıyla karşılaşıyorsunuz ! Kısaca koca bir fiyasko oldu park yatak. 2 yıl garantili ürünün 8 ayda deforme olmasıyla yetkili servise gönderdik, şaka gibi bir açıklama geldi “kullanıcı hatası” evet doğumdan 2 ay önce aldık, bebeğim 6 aydır kullanıyor ve 6 aylık bebek önce kumaşı yırttı, ardından iskeleyi deforme etti, fermuarını 1 defa bile açmamamıza rağmen onu patlattı 😀 yerinden oynamayan yatağı tek kullanan o çünkü.. Şaka gibi.. Ve işte bu da bizim çömez ebeveynler olarak ilk yanlış seçimimiz oldu..
6. Ayda bebegimize sevimli bir oda kurduk, karyolaya geçtik ve koca bi tecrübe edindik !
Park Yatak nedir Allah aşkına ! park desen değil, yatak hiç değil ! Minnacık bebek oynamaya kalksa, devrildi devrilecek.. Saçma sapan bi mekanizma.. Diğer o küçük ebeveyn yanı bambu / ahşap besiklerde de bebek en çok 4 ay yatabilir, 4 ayda hareketlenmeler başlıyor çünkü.. İçinde tutmak, güvenliği sağlamak çok güç..
Haliyle en baştan kafanıza göre kullanışlı bi karyola almak en güzel bence..

HandeSuleymanoglu

1983 temmuz doğumlu, hayalperest, fotoğraf çekmeyi, kitap okumayı, resim yapmayı ve yazmayı seven, Aralık 2013' ün karlı bir pazartesi sabahı hayatına küçük prensesi ve onunla birlikte dünyanın ele avuca sığmayan en güzel aşkı girmiş, Bebeğiyle hayatı daha çok sevmiş, renklenmiş, şenlenmiş ve en büyük hayali kızıyla dünyayı gezmek olan bir anne..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir